FHU Promyk mapa strony
jesteś tu: Strona główna / poradnik kupującego rozmiar tekstu: A A A

Poradnik kupującego

PORADNIK KUPUJĄCEGO CZYLI
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA...

1. Jak przygotować teren?

Powierzchnia, na której ma stanąć garaż-blaszak, musi być przez Państwa przygotowana w precyzyjny sposób. Najlepsza do utwardzenia gruntu byłaby wylewka grubość min 15cm + 15c, podsypka, wylewka większa ok 15cm po każdej stronie, lub 4 płytki chodnikowe na rogi. Liczy się dla nas to, aby osadzić konstrukcję na stabilnej powierzchni.

2. Co to znaczy kotwiczenie garażu?

Jest to inaczej proces przytwierdzenia garażu blaszanego do podłoża. Po zamontowaniu, nasi Klienci zobowiązani są niezwłocznie zakotwiczyć konstrukcję do podłoża. Nie ponosimy odpowiedzialności za wszelkie uszkodzenia i zniszczenia wyrządzone przez nieprzytwierdzoną konstrukcję na skutek silnych wiatrów. Realizujemy usługę kotwiczenia odpłatnie i nie jest ona wliczona w cenę garażu. Jeśli podłożem jest wylewka to konstrukcja powinna być kotwiczona w około 6-12 miejscach, przy użyciu kołków rozporowych 12-ek. Jeżeli natomiast podłożem jest ziemia plus bloczki chodnikowe, to wtedy należy zakotwiczyć garaż z kątownika ok 6-8 sztuk. W przypadku, gdy konstrukcja posiada bramę uchylną, wtedy preferujemy podłoże z wylewki dobrze wypoziomowane.

3. Jak złożyć zamówienie?

W celu złożenia zamówienia należy podać:

 • dane osobowe
 • co najmniej 2 telefony kontaktowe
 • dokładny adres montażu

Dodatkowo wymagamy potwierdzenie gabarytów zamawianego garażu i wyrażenie akceptacji ustalonej ceny.

Jeśli któryś z powyższych warunków nie zostanie spełniony, nasi specjaliści odrzucają zamówienie.

Zachęcamy także do skorzystania z gotowego formularza zamówieniowego:
Formularz zamówieniowy garażu

4. Kiedy płacę za garaż?

Płatność za garaż następuje zaraz po jego zmontowaniu, w gotówce. Nie przyjmujemy zapłaty w formie przelewów. Przy zamówieniach nietypowych wymagana jest zaliczka w wysokości 50% wartości zamówienia.

5. Czy są możliwe raty?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, istnieje możliwość zapłaty w systemie ratalnym (współpracujemy z bankiem Żagiel)

Warunki:

Potrzebne dane:

 • imię i nazwisko,
 • numer PESEL,
 • numer i seria dowodu osobistego,
 • adres zamieszkania,
 • telefon domowy, komórkowy,
 • zawód wykonywany,
 • wykształcenie,
 • źródło dochodu,
 • stan cywilny,
 • status mieszkaniowy,
 • wpłata własna,
 • liczba rat,
 • zobowiązania.

Ostateczna ocena zdolności kredytowej oraz warunki finansowe kredytu ustalane są przez bank.

6. Z czego wykonany jest garaż?

OPIS KONSTRUKCJI

Konstrukcję nośną stanowią słupy z kątownika
* pionowe: 30x30x2-3mm
* poziome: (dolne) 35x35x2-3mm, (górne) 40x40x2-3mm w połowie usztywnione kątownikiem (poziomo) 25x25x2-3mm (noga w pionie) 35x35x2-3mm

Konstrukcja skręcana jest na śruby samowiertne – do całości mocowana jest blacha trapezowa T7 za pomocą nitów aluminiowo-stalowych.

Na powierzchnię dachu składają się ceowniki 40x60x2, 5mm, do których za pomocą wkrętów samowiertnych z wkładkami kauczukowymi mocowana jest blacha trapezowa T14.


Brama dwuskrzydłowa składa się z:

* kątownika 45x45x2-3mm,
* progu - ceownika 30x30x3mm, blacha T7

Brama uchylna jest stworzona z:

* ceownika 30x80x2-3mm,
* progu - kątownika 35x35x2-3mm, blacha T7.

 
- wentylacja - brak
- rynny - brak
- rury spustowe – brak

7. Jaka jest blacha?

Przy produkcji garaży blaszanych stosujemy 3 rodzaje blachy trapezowej:

 1. ocynkowana ogniowo obustronnie 0,55
 2. ocynkowana ogniowo obustronnie 0,55 gatunek II – może wystąpić z pognieceniami, przebarwieniami, polecany tylko na budowę czy składzik
 3. oryginalnie powlekana akrylem ( w dowolnych kolorach)

8. Czy konstrukcja garażu jest ocynkowana.

Garaż nie jest ocynkowany ani malowany – jest on natomiast zabezpieczony farbą podkładową, ale aby konstrukcja nie uległa korozji, Klient zobowiązany jest w krótkim czasie po montażu pomalować całość odpowiednią farbą nawierzchniową.

9. Czy istnieje możliwość udzielenia przez Państwa gwarancji?

Jako producent garaży blaszanych udzielamy 12-miesięcznej gwarancji na dostarczone przez nas materiały – jej dowodem jest paragon bądź faktura VAT.

10. Jak długo trzeba czekać na garaż?

Zawsze staramy się realizować zadania terminowo, dlatego nigdy nie wykonujemy zlecenia dłużej, niż od 3 do 15 dni roboczych.

11. Skąd będę wiedział kiedy przyjedzie garaż?

Informujemy swoich Klientów o dokładnej dacie montażu co najmniej 2-3 dni przed przyjazdem.

12. Jakie tereny są obsługiwane przez FHU Promyk?

Garaże blaszane Dowozimy na terenie całej Polski! Obsługujemy również rejony Czech i Słowacji.

13. Jakie są dokładne wymiary bramy uchylnej po otwarciu?

Wysokość garażu 194, po otwarciu 475.

14. Czym różni się brama dwuskrzydłowa od uchylnej?

Proponowana przez nas brama uchylna (która jest dodatkowo płatna) została wyposażona w zamek z klamką oraz unoszona jest na sprężynach oraz przesuwana na rolkach w głąb garażu – to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Brama dwuskrzydłowa natomiast (w cenie garażu) posiada rączkę do otwarcia, a wewnątrz, na jednym skrzydle znajdują się rygle góra-dół, które unieruchamiają jedno skrzydło.

15. Co zawiera cena?

Podane ceny zawsze zawierają transport, podatek VAT, a także montaż garażu na Państwa posesji.

16. Czy konstrukcja wytrzyma opady śniegu?

Blaszak jest niezwykle stabilny i wytrzymały, jednak dla bezpieczeństwa, podczas obfitych opadów śniegu należy usunąć go z połaci dachu.

17. Na co zwrócić uwagę kupując garaż blaszany?

Proponowane przez nas garaże blaszane chociaż pozornie bardzo podobne do siebie mają kilka elementów które je różnią – trzeba na to zwrócić uwagę.

Po pierwsze grubość blachy: nasze garaż posiadają (jeśli jest to pierwszy gatunek) blachę trapezową ocynkowaną ogniowo obustronnie - grubość 0,55mm. Cieńsza blacha jest zdecydowanie bardziej narażona na uszkodzenia mechanicznie, jak również ma zdecydowanie mniejszą sztywność.

Drugim istotnym aspektem jest grubość materiału z którego wykonana jest konstrukcja, im większa wartość tym lepiej – blaszak będzie bardziej stabilny i odporny np. na silny wiatr czy nagromadzony śnieg na dachu. Lepiej wykonane mają konstrukcję z profilu. Rozwiązanie to jest droższe, ale zdecydowanie trwalsze. Powinni Państwo również zwrócić uwagę na to czy konstrukcja jest pomalowana farbą podkładową – oferujemy to w standardzie jako zabezpieczenie antykorozyjne.

Warto również zwrócić uwagę na jakość akcesoriów, które są montowane – takie jak zawiasy, zamki, klamki. Jeśli w dniu montażu coś nie działa tak jak powinno możemy mieć pewność, że przestanie działać całkowicie po kilku miesiącach. Nasze garaże wyposażamy w markowe zawiasy, zamki, oraz zasuwki.

Nie bez znaczenia jest też montaż – profesjonalna firma powinna poinstruować jak przygotować miejsce pod garaż blaszany – bez odpowiedniego podłoża nawet najlepszy garaż zostanie „zdmuchnięty” przez wiatr, lub w najlepszym wypadku jego konstrukcja ulegnie deformacji (na wskutek deformacji niewłaściwie przygotowanego podłoża) co zaowocuje np. niemożliwością otwarcia drzwi.

zapraszamy na aukcje allegro

Zamów na Allegro


zadzwoń do nas
napisz do nas
kup garaż na raty

Raty Santander


Raty Santander

Skąd dowiedzieli się Państwo o naszej firmie?

Kontakt

FPHU Promyk
Producent garaży blaszanych
34-625 Skrzydlna
Skrzydlna 188
tel. 660-530-293
email: biuro@garaze-promyk.pl

copyright © www.fhupromyk.pl on-line: wizyt 642023  Realizacja: Intellect.pl